Amazon New World’de Ceza Yağdıracak

Amazon, New World’ün 1.0.3 güncellemesinde oluşan sorundan dolayı oyunda transfer açığını kullanan oyunculara ceza yağdıracağını açıkladı.

PCGamer tarafından bildirilene göre, “altın dupe” açığı, oyuncuların altın ve eşyaları çoğaltmasına izin verdi. Peki bu açık ile ne yapılıyor? Oyuncular kendi envanterlerinden bir eşya yada altını başka bir oyuncuya verip oturumlarını kapatıyorlar arkasından tekrar oturum açan oyuncu transfer ettiği eşyayı ya da altını kendi envanterinde bulabiliyordu. Bu yöntem ile eşya ya da altın kopyalanmış oluyordu. Tabii ki, bu sorunun haberi hızla yayıldı.

Amazon, bir açıklamada bu aksaklığa değindi ve “bu durumu kasten avantaj elde etmek için kullandığı tespit edilen oyuncular istismardan men edilecek. Ayrıca bu sorun sayesinde alınan eşyaları veya altınları da kaldıracağız” dedi.

Ek olarak, bu aksaklığı daha da azaltmak için alınan önlemler doğrultusunda oyuncular karakterleriyle geçici olarak giriş yapamayabilirler. Bu durumun iki saat içerisinde kendiliğinden çözüleceğini, ancak daha uzun sürerse Amazon, oyuncuların müşteri hizmetleriyle iletişime geçmesi gerektiğini söylüyor.

Sürekli kullanılan bu kopyalama yöntemi sayesinde serverlarda haddinden fazla para olduğu, bu yüzdende oyuncuların artık takası tercih ettiği de biliniyor. Sorunun en kısa zamanda çözülmesi tüm oyuncuların oyun zevki açısından oldukça önemli.