Blizzard, Overwatch’ta McCree’nin Yeni Adını Açıkladı

Blizzard, Overwatch’ta McCree’nin Yeni Adını Açıkladı

Blizzard, önceden McCree olarak bilinen Overwatch kahramanının yeni adını resmen duyurdu. Adını işten çıkarılan bir Blizzard geliştiricisinden aldığı için karakterin adını değiştirme planlarını açıkladıktan sonra şirket Cuma günü McCree’nin yeni adının Cole Cassidy olacağını açıkladı.

McCree’den Cassidy’ye geçiş, 26 Ekim Salı gününden itibaren Overwatch’da yapılacak.

Bununla ilgili olarak Blizzard, Eylül ayında Overwatch için yeni bir duyuru yayını başlatmayı planladığını ve McCree’nin kilit bir rol oynamasının beklendiğini söyledi. Ancak isim değişikliği nedeniyle Blizzard, yeni yayını bu yılın sonlarına erteliyor.

Bu gelişmelerden sonra, Blizzard artık Overwatch karakterlerine çalışanlarının adını vermeyeceğini söyledi. Şirket ayrıca “gelecekteki Overwatch içeriğine gerçek dünya haritaları ekleme konusunda daha düşünceli ve anlayışlı olmaya” söz verdi.

Blizzard, “Eylemlerin kelimelerden daha yüksek sesle konuştuğunu biliyoruz ve size Overwatch’ı oyun içinde daha iyi bir deneyim haline getirme taahhüdümüzü göstermeyi ve ekibimizi olabilecek en iyi hale getirmeye devam etmeyi umuyoruz.” dedi.

İşten Çıkarılma ve Dava Süreci Neydi?

Jesse McCree(Mcree karakterine isim veren çalışan), rezil olarak tanımlanan “Cosby Suite” fotoğrafında resmedilen Blizzard geliştiricileri arasındaydı. Jesse McCree, Activision Blizzard’ın cinsel taciz ve ayrımcılık davası nedeniyle şirketten atıldı.

Activision Blizzard, Kaliforniya eyaleti tarafından kadınlara yönelik cinsel taciz ve ayrımcılık modeli nedeniyle dava ediliyor. Activision Blizzard’ın etik ihlal iddiaları nedeniyle açılan davayı durdurmak için mahkeme ve juri ile kulis yapması, davada yeni bir karışıklık ortaya çıkardı.

Tüm bu gelişmeler ışığında dava ne olur bilmiyoruz ama Blizzard, Overwatch ve 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan devam oyunu Overwatch 2 için güncellemeler üzerinde çalışmaya devam ediyor.