CDProjekt The Molasses Flood’u satın aldı

CDProjekt The Molasses Flood’u satın aldı

Hayatta kalma oyunu odaklı stüdyo, The Witcher veya Cyberpunk evreninde geçen yeni bir projeye başlayacak.

CD Projekt, yatırımcılarına yaptığı duyuruda Boston merkezli stüdyonun %60’ını satın aldığını ve zaman içinde kalan %40’lık bölümü de devralmak için işlemlere başladığını açıkladı. The Molasses Flood, CD Projekt’in geliştirme birimi CD Projekt Red ile işbirliği yapacak, ancak “otonom” şekilde karar alacak.

The Molasses Flood’un yeni logosu

Duyuruda, “The Molasses Flood’un, CD Projekt’in serilerinden birine dayalı olacak olan yeni bir proje üzerinde çalışacağı” açıklandı. Bu yeni proje, Witcher veya Cyberpunk evrenlerinde geçen bir oyun olacak.

CD Projekt daha önce yaptığı bir duyuruda, 2022’den itibaren AAA Witcher ve Cyberpunk oyunlarını aynı anda geliştireceğini açıklamıştı, ancak The Molasses Flood’un hangi seri üzerinde çalışacağı henüz açıklanmadı.

The Molasses Flood’un açıklaması

The Molasses Flood, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada satın alma haberini doğruladı ve “Mevcut bir CD Projekt serisinin evreninde tamamen yeni bir oyun inşa edeceğiz ve çok daha fazla insanı işe alarak bize rehberlik eden ilkelere dayalı oyunlar yapmaya devam edeceğiz: Zengin oyun mekanikleri üzerine kurulu tüm kalbimizle inandığımız oyunlar yapmak” sözlerini dile getirdi.

Stüdyo yaptığı duyuruda, The Molasses Flood’un adını koruyacağını, ancak adının önüne “bir CD Projekt Stüdyosu” ibaresinin ekleneceğini açıkladı.

Adam Kiciński’nin açıklaması

Ayrı bir basın açıklamasında, CD Projekt’in ortak CEO’su Adam Kiciński, “Her zaman yürekten oyun yapan ekiplerin peşindeyiz. Deneyimli ve kalite odaklı bir stüdyo olan The Molasses Flood, oyun geliştirme tutkumuzu paylaşmasının yanı sıra, harika bir teknolojik kavrayışa sahip. The Molasses Flood’un ekibe yetenek ve kararlılık katacağına inanıyorum” dedi.

The Molasses Flood daha önce The Flame in the Flood ve Drake’s Hollow’u geliştirmişti. Her iki oyun da farklı yaklaşımlara sahip olsa da hayatta kalma unsurlarına odaklanıyor. The Molasses Flood ekibinin üyeleri, bağımsız bir stüdyo kurmadan önce BioShock, Halo 2 ve Rock Band’i geliştirmişti.