Overwatch 2 ve Diablo 4’ün Çıkış Tarihi Ertelendi

Oyunların çıkış tarihleri havada kaldı.

Activision Blizzard, yayınladığı mali raporda Overwatch 2 ve Diablo 4’ün ertelendiğini açıkladı.

Activision Blizzard, oyunların erteleme haberini “Boru Hattımızda Güncelleme” başlıklı bir sunumla duyurdu ve gelecek yıl “önemli miktarda içerik sunmayı” planladıklarını, ancak “Overwatch 2 ve Diablo 4’ün çıkış tarihlerinin ertelendiğini” açıkladı.

Activision Blizzard daha önceden yaptığı yatırımcı bilgilendirmesinde, Overwatch 2 ve Diablo 4’ün 2022’de piyasaya sürülmesinin ardından şirketin gelirlerinde bir artış gözlemlemeyi planladığını açıklamıştı. Overwatch 2 ve Diablo 4 için hiçbir zaman resmi bir çıkış tarihi duyurulmamış olsa da şirketin oyunların çıkışı için 2022’yi hedeflediği biliniyordu, ancak şimdi her iki oyunun da 2023 veya daha sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Activision Blizzard, “Overwatch 2 ve Diablo 4, oyun sektöründe piyasaya çıkması en çok beklenen oyunlardan ikisi ve ekiplerimiz bu yılın son çeyreğinde oyunların tamamlama sürecinde büyük adımlar attı. Ancak, lansmandan sonra oyunları destekleyebilmeleri ve yaratıcı kaynaklarını büyütmeye devam edebilmeleri için biraz daha zaman vermenin, bu oyunların gelecekte topluluklarını memnun etmesini ve topluluklarının ilgisini çekmesini sağlayacağına inanıyoruz” açıklamalarını yaptı.

Blizzard daha önceden Overwatch 2’nin geliştirme sürecinin iyi ilerlediğini ve ekibin “önemli bir dönüm noktasına ulaştığını” açıklamıştı. Öte yandan Diablo 4, Luis Barriga’nın devam eden taciz davası nedeniyle yönetmenini değiştirdi.