Sony, Twitch Yayınlarında İzleyicileri Oyuna Dahil Edecek

Sony, Twitch gibi platformlardaki izleyicilerin bir oyunda “kulübede oturan” oyunculara oy vermesi veya ödeme yapmasına izin verecek bir patent satın aldı.

Eurogamer’ın haberine göre, “İzleyiciler bir oyundaki oyuncuları kulübeye göndermek için oy verebilir” başlıklı bu patent, izleyicilerin belirli oyuncuların oyundan çıkarılması için oy vermelerine, ödeme yapmalarına veya bu oyuncuların gelişmeye ihtiyaç duyduklarını söyleyen özel mesajlar göndermelerine izin verecek.

Sony’nin Satın Aldığı Patent

İzleyiciler bu patentin ardından, “oyuncuyu oyundan çıkar, oyuncuyu iyileşmesi için uyar, özel mesaj yolla, oyunda tut” gibi seçenekleri içeren bir menüye erişebilecekler. Bu patente göre bir oyuncu ancak oylama %60 gibi belirli bir miktara ulaştığında oyundan çıkarılacak ve “daha yetenekli izleyicilerin” oyları oylama üzerinde daha fazla etkiye sahip olacak. Bu beceri seviyesi, oyun seviyeleri, istatistikler veya oyundaki başarıları gibi faktörlere göre şekil alacak.

Patent, “giderek daha fazla insanın oyunlara ve e-spor etkinliklerine ilgi duymasın ardından, oyun geliştiricileri ve izleyiciler için daha fazla işlevsellik ve etkileşim sağlamak” amacıyla satın alındı.