Stardew Valley Yapımcısı Haunted Chocolatier Duyurdu

Stardew Valley Yapımcısı Haunted Chocolatier Duyurdu

Stardew Valley yaratıcısı ConcernedApe’in bir sonraki oyunu, önceki çalışmasına güçlü bir benzerlik gösteren yepyeni bir simülasyon olan Haunted Chocolatier olacak. Aslında yeni bir oyun desek de oyun Stardew Valley’e çok benziyor. ConcernedApe yepyeni bir oyun dese de çoğu kişi bunun bir devam oyunu olduğu noktasında hemfikir.

ConcernedApe, Youtube’da kısa bir açıklamayla Haunted Chocolatier’in güzel yeni dünyasını gösterdi. Stardew Valley gibi, yukarıdan aşağıya piksel tabanlı bir sim olacak ve ConcernedApe’in önceki çalışmasıyla hemen hemen aynı tada sahip görünüyor.

İlk karakterlerden bazıları, büyük şehirde yaşamanın nasıl bir şey olduğunu soran Maddie’nin yanı sıra Jett ve Nigel’i içeriyor. Muhtemelen bunlardan birkaçıyla çıkabilirsiniz.

Haunted Chocolatier

Bağımsız geliştirici Eric Barone’nin takma adı olan ConcernedApe, geçtiğimiz on yılın en popüler bağımsız oyunlarından biri haline gelen Stardew Valley ile önemli bir başarı elde etti. Bu yılın başlarında Barone, Stardew Valley için büyük bir genişleme yayınladı ve ardından dikkatini Haunted Chocolatier’e kaydıracağını söyledi.

İLK BİLGİLER GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Barone duyurunun ardından bir bloga şöyle yazdı: “Neden çikolata? Emin değilim. Sadece aklıma geldi. Bazen en iyi fikirlerin akıllıca düşünülmek yerine bir anda ortaya çıktığını düşünüyorum. Olayların bu şekilde gelişmesini seviyorum benim için önemli olan uygulama. Ve 10 yıllık uygulamadan sonra, bir fikri hayata geçirebileceğime her zamankinden daha fazla güveniyorum.”

“Ne olursa olsun, bence birçok insan çikolatayı sever” diye ekledi.

Ayrıca Stardew Valley’den farklı şeyler olacağını bu yazısında da vurguladı. Barone’un Stardew Valley ile odak noktası daha mütevazi idi, ancak yeni oyunda daha “fantastik olasılıklar” keşfetmek istediğini bildiriyor. Bu olasılıklar içinde “büyü, peri, hayalet, çikolata” şeklinde ipuçları veriyor.

Haunted Chocolatier

Barone, “Çikolata keyifli olanı temsil eder. Perili şato bilinmeyenin cazibesini temsil eder. Hayaletler geçmişin izlerini temsil eder. Bütün bunlar önemlidir,” diye yazdı. “Ancak bir an bile bu oyunun perili bir kalede hayaletlerle geçen karamsar olumsuz bir oyun olduğunu düşünmeyin. Aksine, bu oyunun olumlu, canlandırıcı ve hayat dolu olmasını istiyorum. Nasıl Stardew Valley çoğunlukla Güneşin enerjisini kanalize ettiyse, Haunted Chocolatier Ay’ın enerjisini kanalize ediyor. İkisi de hayati önem taşıyor. Hepsinden daha önemlisi, sadece eğlenceli bir oyun yapmak istiyorum.”

Barone, yeni çabasını nasıl tarif edeceğinden tam olarak emin olmadığını itiraf etti. Özünde, malzemeleri toplamayı, çikolata yapmayı ve bir çikolata dükkanı işletme amacını içereceğini söylüyor. Kısacası Stardew Valley’e çok benzeyecek, çiftçi yerine sadece siz tüccar olacaksınız. Barone, yeni ortamın kendisine geleneğin kısıtlamalarından kurtulma ve “serbest kalma” şansı vermesini umduğunu söyledi, bu da hayranlar için iyi bir haber olabilir.

Haunted Chocolatier