Xbox Game Studios Yeni Bir MMO Oyun Üzerinde Çalışıyor

Xbox Game Studios Yeni Bir MMO Üzerinde Oyun Çalışıyor

Xbox Game Studios’un Finlandiya merkezli Mainframe Studios ile oyuncuların hemen hemen her cihazda oynayabilecekleri bulut tabanlı bir MMO oyunu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Hem Windows Central muhabiri Jez Corden hem de GamesBeat muhabiri Jeff Grubb, Microsoft’un yeni projesini gün yüzüne çıkardılar. Corden katıldığı The Xbox Two podcast’inde, Microsoft’un henüz duyurulmamış projesiyle ilgili, “Microsoft’un Finlandiya’da bir stüdyo ile çalıştığını biliyorum, ya da en azından Microsoft’un Finlandiya’da Mainframe adlı bir stüdyoyla bulut tabanlı bir oyun yapmak için çalıştıklarını duydum. Bununla ilgili hiçbir ayrıntıya sahip değilim. Proje bilmediğim bir oyunla bağlantılı olabilir, ancak duyduğum şey bu, bir tür bulut tabanlı oyun yapmaya çalışıyorlar” sözlerini aktardı.

Grubb ise GamesBeat’te yayınladığı bir makalede, bağımsız kaynaklardan aldığı bilgilere göre projenin doğru olduğunu açıkladı. GamesBeat’te yayınlanan haber, şu anda Mainframe tarafından geliştirilmekte olan oyunun Pax Dei başlığına sahip olduğunu ve projenin tanımında yer alan Cloud-Native (Bulut Yerlisi) teriminin, oyuncuların oyuna herhangi bir cihazdan erişebileceklerini ifade ettiğini açıklıyor.

Ayrıca Pax Dei’nin oyun içi özellikleri kullandığınız cihaza göre farklılık gösterecek. Oyuncular telefonlarında kaynak toplama gibi daha basit ve daha küçük görevleri yapabilecekken, görevler veya baskınlar gibi oyunun daha karmaşık alanlarına bilgisayarlarından veya konsollarından erişebilecekler.

Mainframe’in resmi açıklaması

Ortaklığa ilişkin haberler Microsoft tarafından resmi olarak duyurulmamış olsa da Mainframe, web sitesi üzerinden yaptığı bir duyuruda stüdyonun anlatılanlarla örtüşen bir oyun üzerinde çalıştığını açıkladı. Açıklamada, “Cloud-Native bir MMO ile arkadaşlarımızla bağlantı kurabileceğiniz ve kaynaşabileceğiniz yeni bir dünya yaratıyoruz. Bu bir ömür boyu sürecek bir oyun” sözleri yer alıyor.